Reklama
 
 
 
 

Notowania


Ceny tytoniu
wtorek, 08 czerwiec 2010
ImageCeny skupu tytoniu (bez dopłat).
Czytaj całość...
Ceny tytoniu
poniedziałek, 01 marzec 2010
ImageProducenci tytoniu z niepokojem czekają na odpowiedź Brukseli w sprawie przyznania dopłat do tego surowca.
Czytaj całość...
Ceny tytoniu
poniedziałek, 19 październik 2009
ImageZakończyły się zbiory tytoniu. Teraz trwa skup. Jakość liści jest bardzo dobra. Pogoda prawie przez cały okres wegetacji sprzyjała uprawom.
Czytaj całość...
Ceny tytoniu
piątek, 28 sierpień 2009
ImageZbiory tytoniu trwają od połowy lipca i już wiadomo, że to będzie trudny rok. Mokry czerwiec i choroby, które zaatakowały liście mogą poważnie wpłynąć na zyski rolników. W dodatku zapowiedzi o obcięciu dotacji do skupu liści w przyszłym roku zdecydowanie psują nastroje producentom.
Czytaj całość...
Ceny tytoniu
piątek, 16 styczeń 2009
ImageSkup tytoniu cały czas idzie pełną parą, w zależności od odmiany i firmy potrwa jeszcze od 2 do 3 miesięcy. Rolnicy mają zapewniony zbyt na podstawie kontraktacji. W tym sezonie bardzo dobra jest jakość liści, a plony są o 10-15 % wyższe niż w poprzednich latach-ocenia Ryszard Piątek z Krajowego Związku Plantatorów Tytoniu w Lublinie.
Czytaj całość...
Ceny tytoniu
poniedziałek, 18 sierpień 2008
ImageNiezła pogoda sprzyja w tym roku uprawom tytoniu. Obecnie stan liści jest bardzo dobry i wszystko wskazuje na to, że produkcja może być większa niż w poprzednim sezonie- ocenia Ryszard Piątek, dyrektor Krajowego Związku Plantatorów Tytoniu w Lublinie.
Czytaj całość...
Ceny Tytoń
środa, 28 listopad 2007
ImageTrwa skup tytoniu. Plony są porównywalne z ubiegłorocznymi. Produkcja będzie jednak większa, gdyż kontraktacja wynosi 49 tysięcy ton. Przekroczenie unijnego limitu produkcji oraz obecny kurs Euro może spowodować, że automatycznie dopłaty unijne będą porównywalne do ubiegłego sezonu. To oznacza, że mimo nieco wyższych w tym roku cen netto, po dodaniu dopłat rolnicy nie mają co liczyć na dużo większe zyski.
Czytaj całość...
Ceny Tytoń
piątek, 13 lipiec 2007
ImageZbiory tytoniu trwają od tygodnia, na razie pogoda nie jest zła, ale przydałoby się więcej słońca-uważają plantatorzy. W tym roku zakontraktowano 49 tysięcy ton liści, czyli o 5 tysięcy ton więcej niż w poprzednim sezonie.
Czytaj całość...
Ceny tytoniu
piątek, 03 listopad 2006
ImageSpodziewano się sporych strat, tymczasem zbiory tytoniu okazały się w tym roku rewelacyjne- ponad 40 tysięcy ton. Wiadomo już też jaka będzie wysokość unijnych dopłat.
Czytaj całość...

 
 
 
 
Notowania cen
Portal rolniczy
Praca w rolnictwie