Reklama
 
 
 
 

Notowania


Ceny skupu Wieprzowina
poniedziałek, 29 październik 2007
ImageNa rynku wieprzowiny jeszcze panuje zastój, ale pierwsze jaskółki powrotu handlu do normalności już się pojawiają. Zakłady przetwórcze nieśmiało podpytują maklerów o towar, ale również na własną rękę sondują rynek w poszukiwaniu niskich cen.
 
Ale do większych transakcji wciąż dochodzi sporadycznie. To powinno zmienić się za około dwa tygodnie handel powinien być najgorętszy – mówią maklerzy. A to za sprawą Świąt Bożego Narodzenia. Przetwórcy liczą, że w listopadzie ceny będą jeszcze na podobnym co dziś poziomie.

Jednak ceny chłodzonych półtusz zatrzymały się w okolicach 5 złotych za kilogram i według handlowców już nie będą spadać. Maklerzy przestrzegają więc, przed zbyt długim zwlekaniem z uzupełnianiem zapasów pod świąteczną produkcję. Jak mówią, po okresie niskich cen, zwyżka musi nastąpić. I najpewniej nastąpi to w połowie listopada. Jeśli przetwórców stać na zmagazynowanie mięsa to powinni decydować się na jak najszybsze zakupy. Póki ceny są niższe – dodają maklerzy.

Elementy wieprzowe - giełdy towarowe

ceny transakcyjne            zł/kg
                       teraz            2 tyg. temu
schab           13,50 -13,60    14,00 - 14,50
szynka            6,20 - 6,30        6,80 - 7,20        
karkówka       6,50 - 6,70        6,90 - 7,50
łopatka           4,50 - 4,70        5,10 - 5,40

półtusze wieprzowe

chłodzone            zł/kg
kl. E                       5,30
kl. U                       5,10
kl. R                       4,80

To być może ostatnie już obniżki cen elementów wieprzowych przed grudniowymi świętami. Ceny większość szlachetnych elementów spadły w ciągu dwóch tygodni nawet o złotówkę. Kilogram schabu kosztuje średnio 13 i pół złotego, cena kilograma łopatki nie sięga nawet 5 złotych.

Telewizja Polska Redakcja Rolna

 
 
 
 
Notowania cen
Portal rolniczy
Praca w rolnictwie